lecznica@milyusmiech.pl
tel.: 888 888 650

Dla Dziecka

Wszyscy byliśmy dziećmi i wiemy, że początki są najważniejsze. To właśnie one decydują o tym jak w przyszłości będzie wyglądała relacja 'Pacjent-Lekarz'. Dlatego w naszych gabinetach pracujemy z najmłodszymi Pacjentami oraz ich Rodzicami, aby mogli cieszyć się pięknymi uśmiechami przez długie lata i nie bali się dentysty, już od 2-3 roku życia. W ,,Miłym Uśmiechu” stawiamy na profilaktykę oraz poznawanie przez zabawę.

Dziecko uczy się najszybciej przez obserwację i powtarzanie. Właśnie dlatego nasi Lekarze pokazują i uczą w jaki sposób należy czyścić zęby i dbać o higienę jamy ustnej. W ten sposób już od najmłodszych lat przekazujemy najcenniejsze nawyki, które będą Im towarzyszyć przez całe życie. Nasi specjaliści skupiają się również na wczesnym wykrywaniu ubytków i chorób jamy ustnej. Dzięki stałemu monitorowaniu stanu zdrowia naszych milusińskich nie narażamy ich na niepotrzebny stres związany z leczeniem stomatologicznym w przyszłości.

Wiemy jak ważne jest dla Ciebie Twoje Dziecko, a zwłaszcza jego zdrowie. Przeczytaj ja, ze swej strony możesz pomóc:

  • Zaplanuj regularne wizyty u stomatologa zaczynając od pierwszych urodzin swojego dziecka. Pierwsza wizyta powinna być wizytą adaptacyjną mającą na celu zapoznanie się z gabinetem oraz jego wyposażeniem.
  • Twoje Dziecko powinno zacząć odwiedzać dentystę od jak najwcześniejszych lat - 2-3 roku życia. To właśnie wtedy możliwe jest rozpoczęcie nauki poprawnej techniki mycia zębów. Pamiętaj, że powinieneś nadzorować w jaki sposób to robi, aż do momentu, w którym nabierze samodzielnej sprawności.
  • Pozwól i zachęć swoje dziecko do rozmowy na temat  obaw jakie posiada przed wizytą u dentysty, nie używaj słów takich jak ''ból'', ''jak nie będziesz myć ząbków pójdziemy do dentysty”. Takie stwierdzenia mogą w konsekwencji zaszczepić w dziecku ból i obawę w jego procesie myślowym.
  • Stosowanie małej ilości pasty z fluorem powinno się zacząć dopiero gdy dziecko nie połyka pasty. Fluor możesz znaleźć również w niektórych płukankach oraz składnikach spożywczych.

Pamiętaj!!! Regularne wizyty kontrolne (3/4 rok) pozwolą uniknąć bólu. 

Instagram